Modal forms (with ctools) (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Register
da: Opret konto

en: Create a new user account.
da: Opret en brugerkonto.

en: Request new password via e-mail.
da: Bestil ny adgangskode via e-mail.

en: Password
da: Adgangskode

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Contact
da: Kontakt

en: Display links
da: Vis links

en: Comment
da: Kommentar

en: Log in
da: Log ind

en: Close
da: Luk

en: Request new password
da: Bestil ny adgangskode

en: Create new account
da: Opret konto

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Webform
da: Webformular

en: Enable for login links
da: Aktiveret for login-links

en: Loading
da: Indlæser

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
da: Diskussionen er lukket: du kan ikke skrive nye kommentarer.

en: Show links
da: Vis links

en: All pages except those listed
da: Alle sider undtagen de nævnte

en: Only the listed pages
da: Kun de viste sider

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Create a new user account
da: Opret en ny brugerkonto
