Modal forms (with ctools) (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Register
ja: 登録

en: Create a new user account.
ja: ユーザーアカウントの作成

en: Request new password via e-mail.
ja: パスワード再発行のメールをリクエスト

en: Password
ja: パスワード

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Contact
ja: コンタクト

en: Display links
ja: リンクを表示

en: Comment
ja: コメント

en: Log in
ja: ログイン

en: Close
ja: 閉じる

en: Request new password
ja: パスワードの再発行

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Enable for login links
ja: ログインリンクを有効にする

en: Loading
ja: 読み込み中

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
ja: このディスカッションは終了しました。 新しいコメントは投稿できません。

en: Show links
ja: リンクを表示

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。
