Modal forms (with ctools) (7.x-1.2) - en to cs translation catalogue (28 entries)

en: Pages
cs: Stránky

en: Register
cs: Registrovat

en: Create a new user account.
cs: Vytvořit nový uživatelský účet.

en: Request new password via e-mail.
cs: Požádat o nové heslo prostřednictvím e-mailu.

en: Type
cs: Typ

en: Password
cs: Heslo

en: Contact
cs: Kontakt

en: Display links
cs: Zobrazit odkazy

en: Comment
cs: Komentář

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Close
cs: Zavřít

en: Request new password
cs: Zaslat nové heslo

en: Fixed
cs: Pevná

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Loading
cs: Načítání

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
cs: Tato diskuse je zavřená. Nemůžete psát nové komentáře.

en: Show links
cs: Zobrazit odkazy

en: All pages except those listed
cs: Všechny stránky kromě uvedených

en: Only the listed pages
cs: Jen uvedené stránky

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Zadejte stránky použitím jejich cest. Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak '*' je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: No links
cs: Žádné odkazy

en: Styles and options
cs: Styly a možnosti

en: Login links settings
cs: Nastavení přihlašovacích odkazů

en: Display the "Create new account" (if allowed) and "Request new password" links below the login form.
cs: Zobrazit odkazy "Vytvořit nový účet", je-li to povoleno, a "Zaslat nové heslo" pod přihlašovacím formulářem.
