Modal forms (with ctools) (7.x-1.2) - en to pl translation catalogue (29 entries)

en: Pages
pl: Strony

en: Register
pl: Rejestracja

en: Create a new user account.
pl: Tworzy nowe konto użytkownika.

en: Request new password via e-mail.
pl: Prośba o przesłanie nowego hasła e-mailem.

en: Type
pl: Typ

en: Password
pl: Hasło

en: Contact
pl: Kontakt

en: Display links
pl: Wyświetlaj odnośniki

en: Comment
pl: Komentarz

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Scale
pl: Skala

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Close
pl: Zamknij

en: Request new password
pl: Prześlij nowe hasło

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Webform
pl: Formularz

en: Enable for login links
pl: Włącz obsługę linków logowania

en: Loading
pl: Ładowanie

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
pl: Temat jest zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.

en: Show links
pl: Wyświetl odnośniki

en: All pages except those listed
pl: Wszystkie strony z wyjątkiem wymienionych

en: Only the listed pages
pl: Tylko wymienione strony

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: W kolejnych liniach należy wskazać ścieżki do stron, których ma dotyczyć wybrane zawężenie wyświetlania. Znak '*' zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykładowo %blog oznacza stronę pod adresem blog a %blog-wildcard oznacza wszystkie strony z blogami użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: No links
pl: Brak odnośników

en: Styles and options
pl: Style i opcje
