Modal forms (with ctools) (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Create a new user account.
fa: ایجاد حساب جدید

en: Type
fa: نوع

en: Password
fa: رمز

en: Contact
fa: تماس

en: Comment
fa: نظر

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Scale
fa: مقیاس

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Log in
fa: ورود

en: Close
fa: بستن

en: Fixed
fa: ثابت

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Show links
fa: نمایش واصلی‌ها

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول جولانما استفاده کنید.
