Modal forms (with ctools) (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Register
tr: Kaydol

en: Create a new user account.
tr: Yeni bir kullanıcı hesabı oluştur.

en: Request new password via e-mail.
tr: E-posta üzerinden yeni parola iste.

en: Type
tr: Tip

en: Password
tr: Parola

en: Contact
tr: İletişim

en: Display links
tr: Bağlantıları göster

en: Comment
tr: Yorum

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Scale
tr: Ölçek

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Close
tr: Kapat

en: Request new password
tr: Yeni parola iste

en: Fixed
tr: Sabit

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
tr: Bu tartışma kapanmıştır. Yeni yorum gönderemezsiniz.

en: Show links
tr: Bağlantıları göster

en: All pages except those listed
tr: Listelenenlerin haricindeki tüm sayfalar

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.

en: Styles and options
tr: Stiller ve seçenekler
