Modal forms (with ctools) (7.x-1.2) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Pages
ur: صفحات

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Create a new user account.
ur: صارف کا نیں کھاتہ بنائیں

en: Request new password via e-mail.
ur: برقی ڈاک کے ذریعہ نئے نجی لفظ کی درخواست کریں۔

en: Type
ur: قِسم

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Scale
ur: سکیل
