Modal forms (with ctools) (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Create a new user account.
hi: नया सदस्य खाता खोलें।

en: Request new password via e-mail.
hi: ईमेल द्वारा नया कूटशब्द मंगवाएँ।

en: Type
hi: प्रकार

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Contact
hi: संपर्क

en: Display links
hi: लिंक प्रदर्शित करें

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Scale
hi: पैमाना

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Close
hi: बंद करे

en: Request new password
hi: नया पासवर्ड मंगवाएँ

en: Fixed
hi: निर्धारित

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Loading
hi: लोड हो रहा है

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
hi: ये चर्चा बन्द हो गया है: आप इसमें नये कमेन्ट दर्ज नहीं कर सकते।

en: Show links
hi: लिंक देखें
