Modal forms (with ctools) (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Register
id: Daftar

en: Create a new user account.
id: Buat akun pengguna baru.

en: Request new password via e-mail.
id: Minta sandi baru lewat email.

en: Type
id: Jenis

en: Password
id: Sandi

en: Contact
id: Kontak

en: Display links
id: Tampilkan tautan

en: Comment
id: Komentar

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Scale
id: Skala

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Log in
id: Masuk

en: Close
id: Tutup

en: Request new password
id: Lupa sandi

en: Fixed
id: Tetap

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: Loading...
id: Memuat...

en: Loading
id: Memuat

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
id: Diskusi ini sudah ditutup: anda tidak bisa mengomentari lagi.

en: Show links
id: Tampilkan tautan

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.
