Modal forms (with ctools) (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Register
nl: Inschrijven

en: Create a new user account.
nl: Nieuwe gebruikersaccount aanmaken.

en: Request new password via e-mail.
nl: Nieuw wachtwoord aanvragen via e-mail.

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Display links
nl: Links tonen

en: Comment
nl: Reactie

en: Log in
nl: Inloggen

en: Close
nl: Sluiten

en: Request new password
nl: Nieuw wachtwoord aanvragen

en: Create new account
nl: Nieuw account aanmaken

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Webform
nl: Formulier

en: Enable for login links
nl: Inschakelen voor inlog links

en: Loading
nl: Laden

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
nl: Deze discussie is gesloten: u kunt niet meer reageren.

en: Show links
nl: Links weergeven

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Specificeer pagina's door hun paden te gebruiken. Gebruik één regel per pad. Gebruik eventueel '*' als jokerteken. Voorbeeldpaden zijn %blog voor de blog pagina en %blog-* voor iedere persoonlijke blog. %front is de voorpagina.

en: No links
nl: Geen links

en: Login links settings
nl: Login links-instellingen

en: Dismiss
nl: Afwijzen

en: Display the "Create new account" (if allowed) and "Request new password" links below the login form.
nl: De 'Nieuwe account aanmaken'- en 'Nieuw wachtwoord aanvragen'-links onder het login-formulier weergeven (indien toegestaan).
