Mode (7.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: user
bn: ব্যবহারকারী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Mode
bn: মোড
