Mode (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Add
hi: जोड़ें

en: Mode
hi: प्रकार

en: Apply
hi: लागू करें

en: Update mode
hi: अद्यतन मोड
