Mode (7.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (13 entries)

en: user
ku: بەکارهێنەر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: List
ku: لیستە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Add
ku: زیاد بکە

en: Mode
ku: جۆر
