Mode (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: user
oc: utilizaire

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Add
oc: Apondre

en: Mode
oc: Mòde

en: Switch
oc: Cambiar

en: Apply
oc: Aplicar

en: Update mode
oc: Mòde de mesa a jorn
