Mode (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: user
id: anggota

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Add
id: Tambah

en: Switch
id: Alihkan

en: Apply
id: Terapkan

en: Update mode
id: Modus update
