Mode (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: user
it: utente

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Add
it: Aggiungi

en: Mode
it: Modalità

en: Switch
it: Cambia

en: Apply
it: Applica

en: Update mode
it: Modalità aggiornamento

en: (active)
it: (attiva)
