Mode (7.x-1.0-alpha1) - en to mg translation catalogue (6 entries)

en: user
mg: mpikambana

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Operations
mg: Hatao

en: List
mg: Lisitra

en: Cancel
mg: Aoka ihany
