Model Entities (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Cancel
fr: Annuler

en: more
fr: plus

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Model
fr: Modèle

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Edit Link
fr: Lien de modification

en: Delete Link
fr: Lien de suppression

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Master
fr: Principal

en: The human-readable name of this model type.
fr: Le nom affiché de ce type de modèle.
