Model Entities (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Home
id: Beranda

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Cancel
id: Batal

en: more
id: selengkapnya

en: Administration
id: Administrasi

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Edit Link
id: Sunting tautan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun

en: Models
id: Model
