Model Entities (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: more
it: altro

en: Administration
it: Amministrazione

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Page
it: Pagina

en: Model
it: Modello

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Edit Link
it: Modifica link

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale
