Module Builder (7.x-2.0) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Development
fa: توسعه

en: Description
fa: شرح

en: Help text
fa: متن راهنما

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها
