Module Builder (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Description
pt: Descrição

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Machine-readable name
pt: Nome de máquina

en: Dependencies
pt: Dependências
