Module Builder (7.x-2.0) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Description
ur: وضاحت

en: Help text
ur: مدد کے لیے عبارت

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Dependencies
ur: احتیاجات
