Module Filter (7.x-1.6) - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: Operations
cs: Operace

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: Version
cs: Verze

en: Required
cs: Povinné

en: Name
cs: Jméno

en: All
cs: Vše

en: Throttle
cs: Urychlení

en: Other
cs: Jiné

en: Tabs
cs: Záložky

en: incompatible
cs: nekompatibilní

en: Incompatible with this version of Drupal core
cs: Nekompatibilní s používanou verzí jádra Drupalu

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
cs: Tato verze je nekompatibilní s verzí !core_version jádra Drupalu.

en: Incompatible with this version of PHP
cs: Nekompatibilní s používanou verzí PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
cs: Tento modul vyžaduje PHP ve verzi @php_required a je nekompatibilní s verzí !php_version jazyka PHP.

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: Filter the modules list.
cs: Filtruje seznam modulů.

en: Requires: !module-list
cs: Vyžaduje: !module-list

en: Required by: !module-list
cs: Vyžadováno: !module-list
