Module Filter (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Version
fa: نسخه

en: Required
fa: اجباری

en: Name
fa: نام

en: All
fa: همه

en: Throttle
fa: بازدارنده

en: Other
fa: ساير

en: incompatible
fa: ناسازگار

en: Incompatible with this version of Drupal core
fa: ناسازگار با این نسخه از هسته دروپال

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
fa: این نسخه با نسخه !core_version از هسته دروپال ناسازگار است.

en: Incompatible with this version of PHP
fa: ناسازگار با این نسخه از PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
fa: این ماژول به PHP نسخه @php_required نیاز دارد و با PHP نسخه !php_version ناسازگار است.

en: Unavailable
fa: در دسترس نیست

en: Filter list
fa: فیلتر لیست

en: administer module filter
fa: مدیریت فیلتر ماژول‌ها

en: Module filter
fa: فیلتر ماژول

en: Filter the modules list.
fa: فیلترکردن لیست ماژول‌ها.

en: Requires: !module-list
fa: نیازمند: !module-list

en: Required by: !module-list
fa: ضروری برای: !module-list

en: Configure settings for Module Filter.
fa: پیکربندی تنظیمات مربوط به فیلتر ماژول

en: Administer Module Filter
fa: مدیریت فیلتر ماژول

en: Configure how Module Filter performs.
fa: تنظیم نحوه عملکرد فیلتر ماژول

en: !enabled of !total
fa: !enabled از !total
