Module Filter (7.x-1.6) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Administration
pt: Administração

en: Version
pt: Versão

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: All
pt: Todos

en: Throttle
pt: Acelerador

en: Other
pt: Outro

en: Tabs
pt: Separadores

en: incompatible
pt: incompatível

en: Incompatible with this version of Drupal core
pt: Incompatível com esta versão base do Drupal

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
pt: Esta versão é incompatível com a versão !core_version do núcleo do Drupal.

en: Incompatible with this version of PHP
pt: Incompatível com esta versão do PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
pt: Este módulo necessita da versão @php_required do PHP e é incompatível com a versão !php_version.

en: Unavailable
pt: Indisponível

en: Filter list
pt: Lista de filtros

en: Themes module list into tabs.
pt: Lista de temas de módulos em separadores.

en: administer module filter
pt: administrar o Module Filter

en: Filter the modules list.
pt: Filtrar a lista de módulos.

en: Requires: !module-list
pt: Requer: !module-list

en: Required by: !module-list
pt: Requerido por: !module-list

en: Configure settings for Module Filter.
pt: Definir configurações para o Module Filter.

en: Administer Module Filter
pt: Administrar o Module Filter

en: Configure how Module Filter performs.
pt: Configurar como o Module Filter atua.

en: Divide module groups into tabbed list.
pt: Divide grupos de módulos em lista de tabela.
