Module Filter (7.x-1.6) - en to sv translation catalogue (21 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Name
sv: Namn

en: All
sv: Alla

en: Throttle
sv: Lastbegränsning

en: Other
sv: Övriga

en: Tabs
sv: Flikar

en: incompatible
sv: ej kompatibel

en: Incompatible with this version of Drupal core
sv: Inkompatibel med den här versionen av Drupals grundsystem

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
sv: Den här versionen är inkompatibel med version !core_version av Drupals grundsystem.

en: Incompatible with this version of PHP
sv: Ej kompatibel med den här versionen av PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sv: Den här modulen kräver PHP-versionen @php_required och är ej kompatibel med PHP-versionen !php_version.

en: Unavailable
sv: Ej tillgänglig

en: administer module filter
sv: administrera modulfilter

en: Requires: !module-list
sv: Kräver: !module-list

en: Required by: !module-list
sv: Krävs av: !module-list

en: Configure settings for Module Filter.
sv: Konfigurera inställningar för Module Filter.

en: Number of enabled modules
sv: Antal aktiverade moduler
