Module Filter (7.x-1.7) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Required
oc: Requesit

en: Name
oc: Nom

en: All
oc: Tot

en: Tabs
oc: Onglets

en: Unavailable
oc: Indisponible

en: Filter list
oc: Filtrar la lista

en: Module filter
oc: Modul filter

en: Filter the modules list.
oc: Filtrar la lista des moduls.

en: Requires: !module-list
oc: Requesís : !modul-list

en: Required by: !module-list
oc: Requis per : !modul-list

en: Configure settings for Module Filter.
oc: Paramètres de configuracion de Modul Filter

en: Administer Module Filter
oc: Administrar Modul Filter

en: Configure how Module Filter performs.
oc: Configurar lo biais de procedir de Modul Filter

en: Settings used with the tabs view of the modules page.
oc: Paramètres utilizats amb les onglets d'afichatge de la pagina des moduls.

en: Number of enabled modules
oc: Nombre de moduls activats

en: Display the number of enabled modules in the active tab along with the total number of modules.
oc: Afichar lo nombre de moduls activats dins l'onglet actiu ainsi que lo nombre total de moduls.

en: Save dynamic positioning
oc: Enregistrar lo posicionnement dynamique

en: DEVELOPMENTAL: For sites with lots of tabs, enable to help keep the 'Save configuration' button more accessible.
oc: DESVOLOPAMENT: Pels sites amb beaucoup d'onglets, activatz per aider a garder lo boton 'Enregistrar la configuracion " lo mai accessible possible.

en: !enabled of !total
oc: !enabled sus !total

en: Divide module groups into tabbed list.
oc: Sépare los gropes de moduls jos forma de lista d'onglets.

en: Visuals for newly enabled and disabled modules
oc: Visuals per los moduls novèlament activadas e desactivadas

en: Adds a basic count to tabs of modules being enabled/disabled and colors the module row pending it's being enabled or disabled
oc: Apond un total de basa als onglets des moduls étant activats/desactivats e colorise la rangée des moduls en espèra d'èsser activadas o desactivadas
