Module Filter (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: Version
it: Versione

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: All
it: Tutti

en: Update available
it: Aggiornamento disponibile

en: Update status
it: Update status (Stato di aggiornamento)

en: Recent
it: Recente

en: New
it: Nuovo

en: Security update
it: Aggiornamento di sicurezza

en: Tabs
it: Schede

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: Requires: !module-list
it: Richiede: !module-list

en: Required by: !module-list
it: Richiesto da: !module-list
