Module Filter (7.x-2.1) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: Version
ja: バージョン

en: Links
ja: リンク

en: Required
ja: 必須

en: Name
ja: 名前

en: Unknown
ja: 不明

en: All
ja: すべて

en: Update available
ja: アップデートが利用可能です

en: New
ja: 新

en: Security update
ja: セキュリティアップデート

en: Tabs
ja: タブ

en: Unavailable
ja: 利用不可

en: Filter list
ja: リストのフィルター

en: Module filter
ja: モジュールフィルター

en: Filter the modules list.
ja: モジュールリストを絞り込みます。

en: Requires: !module-list
ja: !module-list が必要

en: Required by: !module-list
ja: !module-list に必要

en: Administer Module Filter
ja: Module Filter の管理

en: Number of enabled modules
ja: 有効なモジュールの数

en: Set focus to filter field on page load
ja: ページの読み込み時にフィルターフィールドをフォーカス

en: Configure how the modules page looks and acts.
ja: モジュールページの見た目と動作を設定します。

en: Version: !module-version
ja: バージョン: !module-version
