Module Filter (7.x-2.2) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Links
fr: Liens

en: Required
fr: Requis

en: Name
fr: Nom

en: Unknown
fr: Inconnu

en: All
fr: Tout

en: Update available
fr: Mise à jour disponible

en: Update status
fr: État des mises à jour

en: Recent
fr: Récent

en: New
fr: Nouveau

en: Security update
fr: Mises à jour de sécurité

en: Tabs
fr: Onglets

en: Unavailable
fr: Indisponible

en: Ignored from settings
fr: Ignoré volontairement

en: Filter list
fr: Filtrer la liste

en: Filter the modules list.
fr: Filtrer la liste des modules.

en: No results
fr: Aucun résultat

en: clear
fr: effacer

en: Requires: !module-list
fr: Requiert : !module-list

en: Required by: !module-list
fr: Requis par : !module-list

en: Administer Module Filter
fr: Administrer Module Filter

en: Configure how Module Filter performs.
fr: Configurer la manière de procéder de Module Filter

en: Number of enabled modules
fr: Nombre de modules activés

en: Configure how the modules page looks and acts.
fr: Configurer comment s'affiche et se comporte la page des modules.

en: @enabled of @total
fr: @enabled sur @total

en: Version: !module-version
fr: Version : !module-version
