Module Filter (7.x-2.3) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Administration
pt: Administração

en: Version
pt: Versão

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: All
pt: Tudo

en: Update available
pt: Atualização disponível

en: Update status
pt: Estado das atualizações

en: Recent
pt: Recente

en: New
pt: Novo

en: Security update
pt: Atualização de Segurança

en: Tabs
pt: Abas

en: Unavailable
pt: Não disponível

en: Filter list
pt: Filtrar lista

en: Module filter
pt: Módulo filter

en: Filter the modules list.
pt: Filtra a lista de módulos.

en: No results
pt: Nenhum resultado

en: Requires: !module-list
pt: Requer: !module-list

en: Required by: !module-list
pt: Requerido por: !module-list

en: Number of enabled modules
pt: Número de módulos habilitados

en: Display the number of enabled modules in the active tab along with the total number of modules.
pt: Exibir o número de módulos habilitados na separador ativo, juntamente com o número total de módulos.

en: @enabled of @total
pt: @enabled de @total
