Module permissions (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Administration
ar: الإدارة

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Name
ar: الاسم

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ar: @module (<span class="admin-disabled">معطل</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ar: @module (<span class="admin-enabled">مُفَعَّل</span>)

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
ar: @module (<span class="admin-missing">مفقود</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ar: تحذير : هذه الصلاحية تؤثر على الأمن، لا تمنحها إلا للأدوار الموثوق بها.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
ar: @module (<span class="admin-missing">غير متوافق مع</span> النسخة @version)

en: Administer settings.
ar: إدارة الإعدادات.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
ar: @module (<span class="admin-missing">غير متوافق مع </span> هذا الإصدار من نواة دروبال)
