Module permissions (7.x-1.3) - en to el translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Name
el: Όνομα

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
el: @module (<span class="admin-disabled">απενεργοποιημένο</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
el: @module (<span class="admin-enabled">ενεργοποιημένο</span>)

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
el: @module (<span class="admin-missing">απουσιάζει</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
el: Προειδοποίηση: Δώστε την μόνο σε αξιόπιστους ρόλους, αυτή η άδεια έχει επιπτώσεις στην ασφάλεια.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
el: @module (<span class="admin-missing">μη συμβατή με την</span> έκδοση @version)

en: Administer settings.
el: Διαχείριση ρυθμίσεων.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
el: @module (<span class="admin-missing">ασύμβατη με</span> την έκδοση πυρήνα του Drupal)
