Module permissions (7.x-1.3) - en to fi translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Name
fi: Nimi

en: Configuration
fi: Asetukset

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
fi: @module (<span class="admin-disabled">pois käytöstä</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
fi: @module (<span class="admin-enabled">päällä</span>)

en: Dependency
fi: Riippuvuus

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
fi: @module (<span class="admin-missing">puuttuu</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fi: Varoitus: Aseta vain luotetuille rooleille; tällä oikeusmäärityksellä on vaikutuksia turvallisuuteen.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
fi: @module (<span class="admin-missing">on yhteensopimaton</span> version @version kanssa)

en: Administer settings.
fi: Ylläpidä asetuksia.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
fi: @module (<span class="admin-missing">ei yhteensopiva</span> tämän Drupal-ytimen version kanssa).
