Module permissions (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Name
fr: Nom

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
fr: @module (<span class="admin-disabled">désactivé</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
fr: @module (<span class="admin-enabled">activé</span>)

en: Dependency
fr: Dépendance

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
fr: @module (<span class="admin-missing">manquant</span>)

en: project page
fr: page de projet

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fr: Attention : ne l'attribuer qu'à des rôles de confiance ; cette permission touche à la sécurité.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
fr: @module (<span class="admin-missing">est incompatible avec</span> la version @version)

en: Granted
fr: Accordé(e)

en: Administer settings.
fr: Administrer les paramètres.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
fr: @module (<span class="admin-missing">incompatible avec</span> cette version du cœur de Drupal)
