Module permissions (7.x-1.3) - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Name
hu: Név

en: Configuration
hu: Beállítás

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
hu: @module (<span class="admin-disabled">tiltott</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hu: @module (<span class="admin-enabled">engedélyezett</span>)

en: Dependency
hu: Függőség

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
hu: @module (<span class="admin-missing">hiányzó</span>)

en: project page
hu: projekt-lap

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
hu: Figyelmeztetés: Ezt csak a megbízható szerepköröknek szabad megadni, mert biztonsági következményekkel jár.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
hu: @module (@version változattal <span class="admin-missing">nem működőképes</span>)

en: Administer settings.
hu: Beállítások adminisztrációja.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
hu: @module (<span class="admin-missing">nem működik együtt</span> a Drupal alaprendszer jelenlegi változatával)

en: Module Permissions
hu: Modul jogosultságok
