Module permissions (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Name
id: Nama

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
id: @module (<span class="admin-disabled">nonaktif</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
id: @module (<span class="admin-enabled">aktif</span>)

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
id: @module (<span class="admin-missing">tidak ada</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
id: Peringatan: Berikan hanya untuk pemeran terpercaya; kewenangan ini mempengaruhi keamanan.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
id: @module (<span class="admin-missing">tidak kompatibel dengan </span> versi @version)

en: Administer settings.
id: Mengelola pengaturan.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
id: @module (<span class="admin-missing">tidak kompatibel dengan</span>  Drupal core versi ini)

en: Module Permissions
id: Kewenangan Modul
