Module permissions (7.x-1.3) - en to kk translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
kk: Конфигурацияны сақтау

en: Status
kk: Жағдайы

en: Description
kk: Сипаттама

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Administration
kk: Әкімшілік

en: The configuration options have been saved.
kk: Конфигурация сақталды

en: Name
kk: Аты

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
kk: @module (<span class="admin-disabled">сөндірулі</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
kk: @module (<span class="admin-disabled">қосулы</span>)
