Module permissions (7.x-1.3) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Administration
nl: Beheer

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Name
nl: Naam

en: Configuration
nl: Instellingen

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
nl: @module (<span class="admin-disabled">uitgeschakeld</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
nl: @module (<span class="admin-enabled">ingeschakeld</span>)

en: Dependency
nl: Afhankelijkheid

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
nl: @module (<span class="admin-missing">ontbreekt</span>)

en: project page
nl: projectpagina

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
nl: Let op: alleen toevoegen aan rollen die u vertrouwt; dit toegangsrecht kan schadelijke gevolgen hebben voor de beveiliging van het systeem.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
nl: @module (<span class="admin-missing">niet compatibel met</span> versie @version)

en: Administer settings.
nl: Instellingen beheren.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
nl: @module (<span class="admin-missing">incompatibel met</span> deze versie van Drupal-core)

en: Module Permissions
nl: Module-toegangsrechten
