Module permissions (7.x-1.3) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Name
ro: Nume

en: Configuration
ro: Configurație

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ro: @module (<span class="admin-disabled">dezactivat</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ro: @module (<span class="admin-enabled">activat</span>)

en: Dependency
ro: Dependență

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
ro: @module (<span class="admin-missing">lipsă</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ro: Avertisment: A se acorda numai rolurilor care prezintă încredere; această permisiune are implicații de securitate.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
ro: @module (<span class="admin-missing">incompatibil cu</span> versiunea @version)

en: Administer settings.
ro: Administrați setările.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
ro: @module (<span class="admin-missing">incompatibil cu</span> această versiune a nucleului Drupal)
