Module permissions (7.x-1.3) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Name
sv: Namn

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sv: @module (<span class="admin-disabled">inaktiverad</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sv: @module (<span class="admin-enabled">aktiverad</span>)

en: Dependency
sv: Beroende

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
sv: @module (<span class="admin-missing">saknas</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
sv: Varning: Ge enbart till betrodda användare. Denna behörighet har konsekvenser för säkerheten.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
sv: @module (<span class="admin-missing">ej kompatibel med</span> version @version)

en: Administer settings.
sv: Administrera inställningar.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
sv: @module (<span class="admin-missing">ej kompatibel</span> med den här versionen av Drupals kärna)
