Module permissions (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Name
tr: İsim

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
tr: @module (<span class="admin-disabled">devre dışı</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
tr: @module (<span class="admin-enabled">etkin</span>)

en: Dependency
tr: Bağımlılık

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
tr: @module (<span class="admin-missing">eksik</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
tr: Uyarı: Sadece güvenilir rollere verin; bu iznin güvenlik etkileri vardır.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
tr: @module (@version sürümü <span class="admin-missing">ile uyumsuz</span>)

en: Administer settings.
tr: Ayarları yönetin.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
tr: @module (Drupal çekirdeğinin bu sürümüyle <span class="admin-missing">uyumsuz</span> )

en: Module Permissions
tr: Modül İzinleri
