Module permissions (7.x-1.4) - en to es translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
es: Guardar configuración

en: Status
es: Estado

en: Description
es: Descripción

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Administration
es: Administración

en: The configuration options have been saved.
es: Se han guardado las opciones de configuración.

en: Name
es: Nombre

en: Configuration
es: Configuración

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
es: @module (<span class="admin-disabled">desactivado</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
es: @module (<span class="admin-enabled">activado</span>)

en: Dependency
es: Dependencia

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
es: @module (<span class="admin-missing">ausente</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
es: Advertencia: Proporcionar sólo a los roles de confianza. Este permiso implica riesgos de seguridad.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
es: @module (<span class="admin-missing">incompatible con</span> la version @version)

en: Administer settings.
es: Administrar opciones.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
es: @module (<span class="admin-missing">incompatible con</span> esta versión del núcleo de Drupal)

en: Module Permissions
es: Permisos del módulo
