Module permissions (7.x-1.4) - en to fil translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
fil: Pangalagaan ang pagsasaayos

en: Status
fil: Kalagayan

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Administration
fil: Pangangasiwa

en: Name
fil: Pangalan

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
fil: @module (<span class="admin-disabled">pinahinto</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
fil: @module (<span class="admin-enabled">pinagana</span>)

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
fil: @module (<span class="admin-missing">nawawala</span>)

en: Administer settings.
fil: Pangasiwaan ang mga pagtatakda.
