Module permissions (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Status
ja: 状態

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Name
ja: 名前

en: Configuration
ja: 環境設定

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ja: @module (<span class="admin-disabled">無効</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ja: @module (<span class="admin-enabled">有効</span>)

en: Dependency
ja: 依存

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
ja: @module (<span class="admin-missing">不足</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ja: 警告: 信頼できる役割のみに与えてください。この権限はセキュリティへの影響があります。

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
ja: @module (version @version に<span class="admin-missing">不適合</span> )

en: Administer settings.
ja: 設定の管理をします。

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
ja: @module （Drupalコアの現バージョンと<span class="admin-missing">非互換</span>）
