Module permissions (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Status
pt: Estado

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Administration
pt: Administração

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Name
pt: Nome

en: Configuration
pt: Configuração

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
pt: @module (<span class="admin-disabled">desactivado</span>)

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
pt: @module (<span class="admin-missing">falta</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pt: Atenção: Dê a grupo de utilizadores de confiança somente; esta permissão tem implicações de segurança.

en: Administer settings.
pt: Definições de administração

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
pt: @module (<span class="admin-missing">incompatível com</span> esta versão do Drupal core)
