Module permissions (7.x-1.4) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Status
ru: Статус

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Administration
ru: Администрирование

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Name
ru: Название

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ru: @module (<span class="admin-disabled">отключён</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ru: @module (<span class="admin-enabled">включён</span>)

en: Dependency
ru: Зависимость

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
ru: @module (<span class="admin-missing">отсутствует</span>)

en: project page
ru: страница проекта

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ru: Предупреждение: это право связано с безопасностью сайта. Предоставляйте это право только пользователям той роли, которым вы доверяете.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
ru: @module (<span class="admin-missing">несовместим с </span> версией @version)

en: Administer settings.
ru: Управление настройками.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
ru: @module (<span class="admin-missing">несовместим с</span> данной версией Drupal)

en: Module Permissions
ru: Права доступа модуля
