Module permissions (7.x-1.4) - en to th translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
th: @module (<span class="admin-disabled">ปิดการใช้งานแล้ว</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
th: @module (<span class="admin-enabled">เปิดใช้งานแล้ว</span>)

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
th: @module (<span class="admin-missing">ไม่พบ</span>)

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
th: คำเตือน: ให้บทบาทที่เชื่อถือได้เท่านั้น การอนุญาตนี้มีปัจจัยด้านความปลอดภัย

en: Administer settings.
th: จัดการการตั้งค่า

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
th: @module (<span class="admin-missing">ไม่สามารถเข้ากันได้กับ</span> Drupal core รุ่นนี้)
