Module permissions (7.x-1.4) - en to cs translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Name
cs: Jméno

en: Configuration
cs: Nastavení

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-disabled">zakázán</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-enabled">povolen</span>)

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
cs: @module (<span class="admin-missing">chybí</span>)

en: project page
cs: stránka projektu

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
cs: Varování: Tato práva přiřazujte pouze spolehlivým rolím; Tato práva mají dopad na bezpečnost.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
cs: @module (<span class="admin-missing">je nekompatibilní</span> s verzí @version)

en: Administer settings.
cs: Spravovat nastavení.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
cs: Modul @module (<span class="admin-missing">je nekompatibilní s</span> touto verzí Drupalu)
